اجاره انواع تجهیزات، ابزارهای تخصصی و نظافت صنعتی

در رنت ابزار می توانید به صورت آنلاین و سریع تجهیزات مورد نظر خود را انتخاب نموده و در بازه زمانی مشخص ابزار تخصصی را اجاره نمائید.

اجاره جاروبرقی صنعتی

کاربردهای مختلف جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی

فهرست مطالب

جاروبرقی یا مکنده دستگاهی است که برای مکش آلودگی ها و مواد از سطح زمین و یا سطوح دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. جاروبرقی ها با توجه به قدرت مکش، ظرفیت مخزن، اندازه دستگاه و ویژگی هایی از این قبیل دارای کاربرد های مختلفی هستند و در محیط های متفاوتی به کار می روند.

ساده ترین نوع جاروبرقی، جاروبرقی تجاری است که در خانه، هتل، مسجد و حتی کارواش مورد استفاده قرار می گیرد. دسته بعدی جاروبرقی نیمه صنعتی است که به صورت سطلی بوده و دارای بدنه ای مقاوم و مستحکم می باشد.

این دسته از جاروبرقی های در کارگاه ها، مجتمع های تجاری و محیط هایی که وسعت بیشتری نسبت به منازل مسکونی دارند استفاده می شوند. دسته آخر جاروبرقی صنعتی است که بالاترین قدرت مکش هستند. این دستگاه با بدنه مقاوم و مستحکم در محیط های صنعتی به کار می روند.

جاروبرقی صنعتی دارای مخزنی با ظرفیت بالا است و همچنین می تواند به صورت دائم کار نیز باشد. در نهایت دسته مکنده های کامیونی هستند که در محیط های صنعتی و سخت مانند کارخانه های بزرگ و معادن مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید یا اجاره جاروبرقی صنعتی

در محیط های صنعتی و غیر صنعتی برای جمع آوری آلودگی ها و مواد مختلف و همچنین برای انتقال مواد از دستگاه جاروبرقی صنعتی استفاده می شود. در برخی محیط ها نیاز به جاروبرقی به صورت دائمی می باشد و یا نظافت باید به صورت روزانه انجام پذیرد.

اما در برخی محیط ها تحت شرایط ویژه ای نیاز به جاروبرقی صنعتی به وجود می آید. به طور مثال پس از ساخت عملیات ساختمان سازی و یا تعمیر در یک ساختمان بزرگ برای جمع آوری ضایعات نیاز به یک مکنده با قدرت و ظرفیت بالا می باشد.

در این صورت با توجه به استفاده کم از دستگاه اجاره جاروبرقی پیشنهاد می شود. با اجاره جاروبرقی می توان علاوه بر انجام عملیات مورد نظر، در هزینه ها نیز صرفه جویی نمود زیرا خرید یک مکنده صنعتی بزرگ برای یک بار استفاده به هیچ عنوان به صرفه نخواهد بود. شرکت های خدماتی ابزار و تجهیزات مختلفی را به صورت اجاره در اختیار همگان قرار می دهند.

در صورت اجاره جاروبرقی هزینه های تعمیر و نگهداری نیز در صورتی که بر اثر استفاده نادرست نباشد، بر عهده صاحب شرکت می باشد.

کاربردهای مختلف جاروبرقی صنعتی

از جاروبرقی و مکنده در زمینه های مختلفی استفاده می گردد. در ادامه برخی از این زمینه ها و محیط ها عنوان شده اند.

صنایع شیمیایی

صنایع شیمیایی حاوی انواع مواد پودری و مایعات شیمیایی خطرناک است که سلامت افراد حاضر در محیط را به خطر می اندازد. به همین دلیل باید سریعا به وسیله جاروبرقی صنعتی جمع آوری شوند.

در چنین محیط هایی می توان از جاروبرقی ضد انفجار استفاده نمود که دارای کیسه پلاستیکی مخصوص برای جمع آوری  و جدا سازی ذرات اشتعال زا می باشد. از این دستگاه ها برای جمع آوری مواد سمی نیز استفاده می شود و می توان  با استفاده از کیسه پلاستیکی آلودگی ها را به آسانی دفع نمود.

صنایع غذایی

در صنایع غذایی نیز از جاروبرقی صنعتی برای جمع آوری مواد و پودر ها و یا دفع ضایعات استفاده می شود. معمول ترین کاربرد مکنده در صنایع غذایی جمع آوری آرد است. در کارخانه های آرد و یا پخت نان و شیرینی باید از یک دستگاه مکنده با چند مرحله فیلتراسیون استفاده نمود.

ضایعات ناشی از تولید مواد غذایی در این کارخانه ها باید سریع قبل از فاسد شدن جمع آوری گردد که این عمل با استفاده از جاروبرقی صنعتی پرقدرت انجام می پذیرد که توانایی مکش انواع مواد جامد و مایع را از محیط دارد.

کشاورزی

در سیلو ها باید غبار حاصل از دانه ها جمع آوری گردد تا مشکلاتی برای کیفیت محصول و سلامت کارگران ایجاد ننماید. به علت ریز بودن این نوع غبارها باید از جاروبرقی صنعتی با سطح فیلتراسیون بالا برای جمع آوری آن ها استفاده شود.

ادامه دارد…