اجاره انواع تجهیزات، ابزارهای تخصصی و نظافت صنعتی

در رنت ابزار می توانید به صورت آنلاین و سریع تجهیزات مورد نظر خود را انتخاب نموده و در بازه زمانی مشخص ابزار تخصصی را اجاره نمائید.

اجاره واترجت صنعتی و نحوه نگهداری از آن

فهرست مطالب

امروزه برای شستشوی سطوح آلوده به خصوص در محیط های صنعتی از دستگاه شوینده فشار قوی استفاده می شود.

دستگاه واترجت آب با فشار معمولی را از ورودی گرفته و توسط پمپ به آب پرفشار در خروجی تبدیل می کند. استفاده از واترجت صنعتی علاوه بر این که سرعت نظافت را بالا می برد، موجب بهبود عملیات نظافت نیز می گردد. زیرا آلودگی های سخت و عمیق و جرم و رسوبات با روش های دیگری قابل شستشو نمی باشند و در صورت انجام بسیار سخت و زمان بر خواهد بود.

اما واترجت صنعتی موجب سهولت این امور شده است. یکی از مهمترین مزایای استفاده از دستگاه واترجت صنعتی صرفه جویی در مصرف آب و انرژی می باشد.

دلایل اجاره واترجت

در محیط های مختلفی برای شستشو، رنگ بری و از بین بردن رسوبات از دستگاه واترجت صنعتی استفاده می شود. در برخی محیط ها متناسب با نیاز ممکن است به دفعات از شوینده پرفشار استفاده شود. اما در برخی دیگر ممکن است سالانه دو یا سه مرتبه از دستگاه استفاده نمود.

برای استفاده ممتد از دستگاه خرید یک دستگاه واترجت به صرفه است اما برای استفاده تعداد کمی در سال خرید هزینه بالایی را به همراه خواهد داشت. روشی بسیار به صرفه و کارآمد، اجاره واترجت می باشد.

با اجاره واترجت صنعتی علاوه بر این که با قیمت مناسبی می توان عملیات را انجام داد، هزینه های تعمیر و نگهداری نیز نخواهد داشت. بنابراین در صورتی که هزینه خرید واترجت برای شخص یا مجموعه ای بالا باشد، می تواند با اجاره واترجت با هزینه پایین به اهداف خود برسد.

نحوه استفاده صحیح از واترجت

قبل از استفاده از هر دستگاهی باید روش صحیح استفاده از آن را آموخت همچنین روش های مناسب نگهداری از آن نیز بسیار مهم است. بر همین اساس استفاده از دستگاه واترجت نیز باید به صورت صحیح باشد تا از خرابی دستگاه جلوگیری گردد.

همچنین نگهداری از دستگاه باید در هنگام استفاده و در حالت انبارداری نیز به صورت درست انجام شود تا علاوه بر جلوگیری از خرابی های احتمالی، طول عمر دستگاه نیز افزایش یابد. بدین منظور نکاتی قابل توجه است که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

شلنگ فشار قوی

واترجت صنعتی دارای یک شلنگ محکم است که توان تحمل فشار بالای آب را داشته باشد. این شلنگ که با نام شلنگ فشار قوی معروف است، باید قبل از هر بار استفاده بررسی شود و در صورت عدم سوراخ یا شکستگی مورد استفاده قرار گیرد.

در صورتی که شلنگ فشار قوی دچار پارگی شده باشد حتما باید تعویض گردد زیرا موجب هدر رفت آب می گردد. در هنگام استفاده از واترجت باید مراقب بود که شلنگ فشار قوی دچار آسیب و یا پیچ خوردگی نشود. در هنگام اجاره واترجت نیز باید قبل از استفاده به این نکات توجه نمود.

پمپ فشار قوی

پمپ واترجت نیاز به نگهداری خاصی ندارد و با رعایت چند نکته کوچک می توان از هزینه های بالای تعمیر جلوگیری نمود و طول عمر دستگاه را افزایش داد. یکی از مهمترین نکتا در مورد پمپ واترجت، روغن کاری است. روغن پمپ واترجت صنعتی را بهتر است هر فصل تعویض نمود زیرا تعویض منظم ورغن از ضروریات عملکرد صحیح پمپ می باشد. روغن از اصطکاک بخش های مختلف جلوگیری کرده و طول عمر پمپ را افزایش می دهد.

ضایعات و آلودگی های گیر افتاده در شلنگ، نازل و دریچه ها می تواند به پمپ آسیب برساند بنابراین باید قبل از استفاده از تمیز بودن این بخش ها اطمینان حاصل نمود. مورد سوم باید توجه داشت که مخزنی که از آن آب وارد واترجت می شود همیشه پر باشد زیرا در صورت خالی شدن مخزن و روشن ماندن واترجت بدون آب، در کمتر از یک ساعت پمپ دستگاه می سوزد.

نکته چهارم باید توجه داشت پس از هر بار استفاده از واترجت آب درون پمپ به طور کامل تخلیه شود زیرا املاح موجود در آب موجب خوردگی پمپ می شوند. بنابراین حتی در صورت اجاره واترجت باید پس از استفاده آب درون آن تخلیه شود.

انتخاب ماده شوینده

در برخی موارد می توان برای از بین بردن آلودگی خاص، از یک ماده شوینده اختصاصی استفاده نمود. اما در هنگام استفاده از ماده شوینده باید توجه داشت که ماد شوینده با واترجت سازگاری داشته باشد به خصوص در موقع اجاره واترجت حتما باید از مالک سوال شود. پس از استفاده نیز باید چند دقیقه دستگاه با آب خالی کار کند تا ماده شوینده به طور کامل خارج شود و موجب خوردگی و پوسیدگی قطعات واترجت نگردد.