اجاره انواع تجهیزات، ابزارهای تخصصی و نظافت صنعتی

در رنت ابزار می توانید به صورت آنلاین و سریع تجهیزات مورد نظر خود را انتخاب نموده و در بازه زمانی مشخص ابزار تخصصی را اجاره نمائید.

اجاره جاروبرقی

نکات و امور مربوط به نگهداری جاروبرقی صنعتی

فهرست مطالب

برای نظافت محیط های مختلف صنعتی، اداری، تجاری و مسکونی از جاروبرقی استفاده می شود. اما با توجه به انواع مختلف جاروبرقی، برای هر محیط متناسب با کاربرد می توان یک مدل را انتخاب نمود. نیاز به جاروبرقی در محیط های مختلف باهم متفاوت است، در برخی نیاز مداوم به دستگاه جاروبرقی است و در برخی دیگر به صورت سالیانه و یا حتی یکبار به دستگاه نیاز است.

در محیط های صنعتی از جاروبرقی صنعتی که دارای قدرت مکش بالاتر، ظرفیت مخزن بیشتر و همچنین فیلتراسیون قوی تری می باشد، استفاده می شود. با توجه به هزینه بالای دستگاه های جاروبرقی صنعتی برای محیط هایی که نیاز مداوم به مکنده صنعتی ندارند به جای خرید دستگاه و صرف هزینه بالا، می توانند با اجاره جاروبرقی صنعتی علاوه بر صرفه جویی در هزینه، امور نظافتی خود را به خوبی انجام دهند.

نگهداری جاروبرقی

هر دستگاهی در هنگام استفاده و یا حتی نگهداری نیاز به مراقبت ها و رعایت برخی نکات دارد. برای استفاده از جاروبرقی نیز همانند سایر وسیله ها قبل از استفاده باید مواردی را چک کرد و در هنگام استفاده نیز با رعایت برخی نکات اقدام به نظافت نمود. پس از استفاده دستگاه باید به طور کامل بررسی شود و برای نگهداری در محیطی مانند انبار آماده گردد. باید توجه نمود که بخشی از دستگاه که با عنوان بخش های مصرفی شناخته می شوند پس از مدتی نیاز به تعویض دارند که در مورد جاروبرقی مربوط به پاکت جمع آوری ضایعات و بخش فیلتراسیون می باشد.

پس از مدت طولانی استفاده از دستگاه، ممکن است به تعمیر نیاز داشته باشد که باید به متخصص سپرده شود تا مشکل آن برطرف گردد. با اجاره جاروبرقی صنعتی دیگر نیازی به چک کردن دستگاه قبل از استفاده نیز زیرا این کار را صاحبان این کسب و کار قبل از اجاره انجام می دهند. همچنین هزینه های مربوط به تعمیر دستگاه که پس از چند سال استفاده لازم است، بر عهده اجاره کننده نخواهد بود مگر در حالتی که دستگاه به دلیل استفاده نادرست اجاره کنند دچار مشکل شده باشد. بنابراین اجاره جاروبرقی بسیار به صرفه می باشد و هزینه کمی در بر خواهد داشت.

زمان بررسی جاروبرقی صنعتی

بعد از مدتی استفاده از جاروبرقی، نوبت به بررسی و چک کردن بخش های مختلف آن می باشد. این زمان متناسب با مدت زمان استفاده از دستگاه می باشد و به طور منظم تکرار می شود. در صورتی که دستگاه به دفعات زیاد مورد استفاده قرار گیرد، امور تعمیر و نگهداری جاروبرقی حتی می تواند به صورت روزانه انجام پذیرد. در غیر این صورت بررسی دستگاه می تواند در دوره های منظم ماهانه و یا چند ماه یکبار انجام پذیرد. برای بررسی جاروبرقی باید عملکرد آن، خرابی ها، پر شدن مخزن، سالم بودن خرطومی، بخش های الکترونیکی، سالم بودن کابل ها و سالم بودن اتصالات حتما چک شود. این امور در جهت افزایش طول عمر دستگاه و پیشگیری از خرابی های جدی و هزینه های بیشتر می باشد.

نکات پیشگیری از خرابی جاروبرقی صنعتی

با استفاده درست از جاروبرقی صنعتی می توان طول عمر آن را افزایش داد و عملکرد آن را نیز بهبود بخشید. با بررسی منظم فیلتر و نظافت آن می توان از گرفتگی فیلتر و در نتیجه کاهش قدرت مکش و آسیب دیدن جاروبرقی جلوگیری نمود. نباید خرطومی بیش از حد خم شود زیرا علاوه بر کاهش عملکرد مکش، در دراز مدت باعث آسیب دیدگی جدی و شکستگی خرطومی می گردد.

چرخ های حرکتی جاروبرقی باید به طور مرتب بررسی شوند تا علاوه بر عملکرد صحیح در هنگام جابجایی، از انتقال آلودگی های سطوح کف نیز جلوگیری نمود. جاروبرقی باید در محل مناسبی به دور از رطوبت قرار گیرد و از بدنه آن نیز در برابر ضربات احتمالی محافظت شود.