اجاره انواع تجهیزات، ابزارهای تخصصی و نظافت صنعتی

در رنت ابزار می توانید به صورت آنلاین و سریع تجهیزات مورد نظر خود را انتخاب نموده و در بازه زمانی مشخص ابزار تخصصی را اجاره نمائید.

چگونگی شستشو و نظافت سریع و ارزان موکت ها

فهرست مطالب

استفاده از پوشش موکت در خانه ها ، هتل ها، سالن های اجرای مراسم امری متداول می باشد. پوشش موکت نه تنها مانع از سر خوردن و لغزش افراد بر روی سطوح می شود بلکه به نوعی برای کاهش صدای محیط و ممانعت از انعکاس صدا نیز به کار می رود. تردد افراد بر روی موکت ها و همچنین نشت ذرات ریز گرد و غباری که در هوا معلق می باشد موجب آلودگی سطوح موکت ها می گردد.

مسلم است که حضور و ماندگاری آلاینده ها بر روی سطوح موکت ها نه تنها جلوه های بصری محیط را کاهش می دهد بلکه محیط مناسبی را بری رشد و تگکثیر عوامل بیماری زایی چون قارچ ها و باکتری ها فراهم می نماید. بدون شک حضور عوامل بیماری زا و قارچ ها در بین الیاف موکت ها نه تنها استاندارد های بهداشتی محیط را کاهش می دهد بلکه موجب انتشار بوی نامطبوع در محیط نیز می باشد.

موکت شوی صنعتی

با توجه به آثار نا مطلوب حضور آلاینده ها شستشو و نظافت آنها امری لازم و ضروری می باشد. البته خانه تکانی و شستشو در استقبال از سال نو و فصل بهار امری متداول در بین ایرانیان می باشد. اما استفاده از شیوه های سنتی در شستشو و نظافت موکت ها بسیار زمان بر بوده و به حجم بالایی از آب و مواد شوینده نیاز دارد. به منظور تسهیل و تسریع در فرآیند شستشو و نظافت موکت ها در ادامه به بررسی عملکرد دستگاه موکت شوی و مزایای استفاده از آن خواهیم پرداخت.

اجزا و بخش های مختلف دستگاه موکت شوی

موکت شوی تجهیز نظافتیدستگاه موکت شوی ابزاری تخصصی برای شستشو و نظافت موکت ها می باشد. این دستگاه متشکل از مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف، برس استوانه ای یا رولی، سیستم پاشش آب و محلول شستشو و سیستم مکش می باشد.

دستگاه موکت شوی به منشور حفاظت از الیاف برس ها و افزایش کیفیت شستشو از برس های رولی برای نظافت استفاده می نماید. الیاف برس ها به واسطه چرخش به طور کامل به دخل الیاف موکت ها نفوذ کرده و تمامی آلاینده های انباشته در بین خلل و فرج الیاف را بیرون کشیده و نظافت می نمایند.

ویژگی های دستگاه موکت شوی

نظافت و تجهیزات نظافتییکی از ویژگی های مهم و کاربردی دستگاه موکت شوی، تجهیز ای دستگاه ها به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف می باشد. همین امر موجب می شود تا همواره از آب تمیز برای شستشو و حذف آلاینده ها استفاده گردد. دستگاه موکت شوی به منظور کاهش در زمان لازم برای خشک شدن و ممانعت از انتشار بوی نامطبوع نم و رطوبت در محیط، مجهز به سیستم مکش قدرتمند بوده و با مکش کامل آب آلوده از روی سطوح موکت موجب خشک شدن آنها می گردد.

مزایای استفاده و اجاره موکت شوی

نظافت صنعتیشستشو و نظافت موکت ها با استفاده از شیوه های سنتی و دستی بسیار دشوار و زمان بر می باشد. علاوه بر این در شیوه های سنتی نظافت حجم بالایی از آب و مواد شوینده به هدر رفته و مدت زمان زیادی برای خشک شدن لازم است. اما استفاده از تجهیزات مکانیزه ای چون دستگاه موکت شوی عملیات شستشو و نظافت را در مدت زمان کوتاهی انجام داده و با مکش کامل مایعات آلوده موجب کاهش چشمگیر در زمان لازم برای خشک شدن سطوح می شود.

این در حالیست که در استفاده از دستگاه موکت شوی، با توجه به نوع موکت ها پس از گذشت نهایتا 30 دقیقه قابل استفاده و تردد می باشد. از دیگر مزایای استفاده از دستگاه موکت شوی می توان به کاهش در مصرف آب و مواد شوینده اشاره نمود که نه تنها موجب سازگاری بالای دستگاه با محیط زیست می باشد بلکه کاهش در هزینه ها را نیز در پی دارد.