اجاره انواع تجهیزات، ابزارهای تخصصی و نظافت صنعتی

در رنت ابزار می توانید به صورت آنلاین و سریع تجهیزات مورد نظر خود را انتخاب نموده و در بازه زمانی مشخص ابزار تخصصی را اجاره نمائید.

مقایسه اسکرابر و پولیشر

تفاوت دستگاه پولیشر و اسکرابر

فهرست مطالب

سطوح کف یکی از آلوده ترین سطوح در هر محیط و مخصوصا محیط ها و مکان های عمومی، اداری و صنعتی می باشد. بنابراین نظافت سطوح امری مهم در چنین محیط هایی می باشد. نظافت سطوح کف علاوه بر ظاهر زیبا و با نشاطی که ایجاد می کند، در حفظ بهداشت و عدم انتشار آلودگی و بیماری نقش مهمی ایفا می کند. امروزه روش های مکانیزه و استفاده از تجهیزات و دستگاه های جدید، جای روش های دستی را گرفته زیرا علاوه بر بالا بردن سرعت و کیفیت نظافت، در مصرف آب و مواد شوینده و هزینه های خدماتی صرفه جویی می نماید. دستگاه اسکرابر و دستگاه پولیشر دو مورد از دستگاه های شستشوی سطوح کف می باشند که تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در ادامه تفاوت بین این دو دستگاه و کاربردهای هریک بیان می شود.

معرفی دستگاه اسکرابر و پولیشر

اسکرابر و پولیشر دو دستگاه مخصوص شستشوی کف هستند که برای کاربرد های مختلف در محیط ها به کار می روند و دارای تفاوت هایی می باشند. اسکرابر صنعتی یا زمین شوی دارای دو مخزن مجزای آب تمیز و آب کثیف می باشد و با برس دیسکی سطح را به خوبی شستشو داده و آلودگی ها را از بین می برد. آب اضافی به همراه آلودگی توسط تی هلالی شکل که در بخش انتهایی دستگاه وجود دارد و سیستم مکش جمع آوری می گردد. بدین ترتیب سطح شستشو داده شده به طور کامل خشک می شود. اسکرابر دارای دو رده دستی و سرنشین دار می باشد. در حالی که پولیشر علاوه بر شستشوی کف، به منظور جلادهی سطوح هموار نیز استفاده می شود و دارای یک مخزن آب تمیز می باشد.

تفاوت اسکرابر و پولیشر

تفاوت اسکرابر و پولیشرهمانطور که گفته شد اسکرابر و پولیشر دارای تفاوت هایی در ساختار و نوع عملکرد هستند که باعث شده است عملیاتی که انجام می دهند کمی با یکدیگر متفاوت باشد. در ادامه چند تفاوت بین اسکرابر و پولیشر بیان می شود.

جلادهی

جلادهی پولیشرکاربرد اصلی دستگاه پولیشر، جلادهی و صیقلی کردن سطوح کف می باشد و برای امور تخصصی در این زمینه به کار می رود. در حالی که اسکرابر عمل شستشوی سطح را با دقت و کیفیت بالا انجام می دهد. قدرت جلادهی اسکرابر به اندازه پلیشر نمی باشد، به همین دلیل می توان پس از شستشوی کامل با اسکرابر، از پلیشر برای درخشندگی بیشتر سطح استفاده نمود.

سیستم خشک کن

خشک کن در اسکرابردستگاه اسکرابر دارای تی هلالی شکل و موتور مکنده برای جمع آوری آب و آلودگی ها می باشد. به وسیله این سامانه مکش آب اضافی به درون مخزن آب کثیف هدایت می شود. این سیستم در اسکرابر ها باعث می شود که شستشو همراه با خشک کردن انجام شود. اما پولیشر دارای سیستم خشک کن نمی باشد و برای جمع آوری آب اضافی می توان از یک دستگاه جاروبرقی آب و خاک استفاده نمود.

پهنای شستشو

پهنای شستشوی اسکرابر و پولیشرتی در اسکرابر باعث می شود پهنای شستشو و در نتیجه پهنای دستگاه نیز بیشتر شود و بار هر بار عبور از مقاطع آلوده، سطح وسیعی را شستشو نماید. اما عدم وجود تی در پولیشر باعث می شود پهنای دستگاه نیز کمتر از اسکرابر باشد و در فضاهای کوچک بتواند قابلیت مانور بیشتری از خود نشان دهد.

سرعت چرخش برس

سرعت چرخش برس در اسکرابر و پولیشرهر دو دستگاه اسکرابر و پولیشر دارای برس دیسکی هستند که با حرکت چرخشی و ایجاد اصطکاک با سطح زمین باعث تولید گرما می شود و همین گرما موجب جدا کردن آلودگی ها از سطح می گردد. سرعت برس در پولیشر ها بالاتر است بنابراین خاصیت رفع آلودگی در آن ها نیز بیشتر است و باعث صیقلی شدن سطح می گردد.