اجاره انواع تجهیزات، ابزارهای تخصصی و نظافت صنعتی

در رنت ابزار می توانید به صورت آنلاین و سریع تجهیزات مورد نظر خود را انتخاب نموده و در بازه زمانی مشخص ابزار تخصصی را اجاره نمائید.

اجاره جاروبرقی صنعتی

انتخاب جاروبرقی مناسب با محیط و نیاز

فهرست مطالب

جاروبرقی ها دارای انواع مختلفی هستند که هریک متناسب با نیاز و موادی که باید جمع آوری شود مورد استفاده قرار می گیرند. جاروبرقی خانگی، تجاری، نیمه صنعتی و صنعتی هر کدام برای یک محیط استفاده می شوند. نحوه عملکرد کلی جاروبرقی ها مشابه یک دیگر است و فقط در برخی جزئیات با هم تفاوت دارند. با شناخت ویژگی های جاروبرقی ها می تواند به افراد برای انتخاب مناسب دستگاه یاری کند.

شناخت محیط برای اجاره جاروبرقی

در محیط های کوچک در صورتی که آلودگی فقط گرد و خاک و مواد جامد باشد از جاروبرقی خانگی یا تجاری استفاده می شود و در صورتی که آلودگی های مایع نیز در محیط وجود داشته باشد، جاروبرقی آب و خاک مورد استفاده قرار می گیرد. برای محیط های نسبتا بزرگ و یا کارگاه ها از انواع جاروبرقی نیمه صنعتی استفاده می شود تا توانایی لازم برای کار در محیط را داشته باشد.

از جاروبرقی صنعتی در کارخانه ها و صنایع برای امور تخصصی و جمع آوری و حتی انتقال انواع مواد جامد و مایع، پودر ها، مواد اشتعال زا، مواد قابل انفجار و مایعات نفتی استفاده می شود. در محیط های صنعتی قطعا استفاده از جاروبرقی صنعتی بسیار کاراتر و ایمن تر از جاروبرقی تجاری خواهد بود. همچنین در چنین محیط هایی به دلیل محیط سخت و صنعتی، جاروبرقی صنعتی دوام و طول عمر بیشتری خواهد داشت و در نتیجه صرفه اقتصادی بیشتری نیز خواهد داشت. برنابراین باید توجه کافی را در هنگام انتخاب دستگاه برای خرید جاروبرقی و یا اجاره جاروبرقی داشت.

ویژگی های جاروبرقی صنعتی

ساختار مستحکم: در جاروبرقی صنعتی بدنه دستگاه از جنس استیل است که تضمین کننده استحکام دستگاه می باشد. بدنه با مقاوت بالا باعث افزایش طول عمر دستگاه نیز می گردد. چرخ های روان موجب جابجایی سریع، آسان و ایمن دستگاه در هنگان نظافت می گردد.

کیفیت بالای موتور: جاروبرقی صنعتی دارای موتوری با قدرت و کیفیت بالا می باشد که طول عمر و کارایی بالای آن را تضمین می نماید.

ظرفیت بالا: جاروبرقی صنعتی دارای مخازن بزرگی است که باعث می شود قابلیت جمع آوری مواد با حجم بالا را داشته باشند. در نتیجه زمان استفاده از دستگاه افزایش می یابد و نیازی به تخلیه فوری مخزن نمی باشد.

ویژگی های فیلتر جاروبرقی صنعتی

مساحت فیلتر: فیلتر در مکنده های صنعتی دارای سطح بسیار بزرگی می باشد که مانع از بازگشت گرد و غبار به محیط می شود.

فیلتر تخصصی: برای مکش مواد پودری با ذرات بسیار ریز از فیلتر هپا استفاده می شود که دارای سطح وسیع و بازدهی بالایی می باشد. برای جمع آوری مواد آزبست نیز از به نوعی فیلتر هپا نیاز است. مواد با حرارت بالا نیز باید توسط فیلتر مقاوم به حرارت جمع آوری شوند. بدین طریق می توان یک دستگاه جاروبرقی صنعتی با کارایی مفید برای محیط داشت.

نظافت فیلتر: نظافت فیلتر جاروبرقی باعث بالا رفتن بازده و قدرت مکش دستگاه می گردد. نظافت فیلتر در جاروبرقی های مختلف به روش های گوناگونی مانند دستی و اتوماتیک انجام می شود. در مدل های جاروبرقی صنعتی این عمل به راحتی امکام پذیر می باشد. برخی از جاروبرقی های تجاری نیز دارای سیستم نظافت فیلتر می باشند.

اهمیت سلامت کاربر: سیستم نظافت فیلتر و سطح بالای فیلتراسیون باعث کاهش آلاینده های هوا در هنگام کار با دستگاه جاروبرقی می گردد. سطح بالای فیلتراسیون مانع از بازگشت گرد و غبار به محیط می گردد و در نتیجه سلامت کاربر و کارگران را در هنگام کار با دستگاه تضمین می نماید.