وبلاگ

اجاره جاروبرقی مناسب

راهکارهایی برای افزایش طول عمر جاروبرقی

- ۰ Comment. در دسته‌بندی نشده

یکی از دستگاه ها مهم و اساسی برای نظافت محیط های مختلف، دستگاه جاروبرقی می باشد. جاروبرقی دارای رده بندی های مختلفی است که شامل جاروبرقی خانگی، تجاری، نیمه صنعتی و صنعتی می باشد. با تجه به عملکرد مشابه این دستگاه ها شاید به نظر برسد که هریک را می توان به جای مدل دیگر مورد استفاده قرار داد. اما باید توجه داشت کاربرد هریک از این مدل های جاروبرقی متناسب با محیط و نوع آلودگی یا مواد می باشد و استفاده نادرست و نابجا از هرکدام باعث می شود نتوان به مقصود دلخواه رسید و یا دستگاه پس از مدتی کوتاه آسیب ببیند. بنابراین با انتخاب درست دستگاه جاروبرقی می توان علاوه بر رفع کامل آلودگی ها و بالا رفتن کیفیت نظافت، از آسیب های احتمالی به دستگاه نیز جلوگیری نمود تا طول عمرآن افزایش یابد. دقت در انتخاب دستگاه فقط در مورد خرید نیست و باید در هنگام اجاره جاروبرقی نیز در انتخاب دستگاه توجه نمود.

انواع جاروبرقی

همانطور که گفته شد جاروبرقی دارای انواع مختلفی است که انتخاب آن ها به محیط، نوع آلودگی یا موادی که باید جمع آوری شود و همچنین میزان استفاده از دستگاه بستگی دارد. برای آلودگی کم و خشک در یک محیط کوچک استفاده از جاروبرقی خانگی توصیه می شود. در صورتی که وسعت محیط کمی بالاتر باشد مانند هتل و یا مسجد، جاروبرقی تجاری مناسب خواهد بود. اگر همراه با آلودگی های جامد، نیاز به جمع آوری آلودگی های مایع باشد، می توان از جاروبرقی آب و خاک استفاده نمود. در محیط های کارگاهی و صنعتی نیز بسته به وسعت محیط و میزان آلودگی می توان از جاروبرقی نیمه صنعتی و یا جاروبرقی صنعتی بهره برد. برخی ویژگی ها در جاروبرقی صنعتی می تواند کارایی آن ها مشخص کند. بنابراین در یک محیط صنعتی باید توجه نمود که موادی که باید به وسیله جاروبرقی صنعتی جمع آوری شوند جامد هستند و یا مایع، به صورت پودری هستند و یا دانه ای و یا حتی میزان حجم مواد نیز قابل اهمیت است. اگر در محیط مواد اشتعال زا یا قابل انفجار باشد باید جاروبرقی دارای استاندارد های لازم باشد. نوع بدنه، نوع فیلتر، حجم مخزن، قدرت مکش و… از جمله مشخصاتی از دستگاه هستند که باید در هنگام خرید یا اجاره جاروبرقی دقت نمود.

 

راهکارهای سرویس و نگهداری جاروبرقی

پس از انتخاب دستگاه مناسب و تهیه آن باید در نگهداری آن نیز نکاتی مورد توجه قرار گیرد. در هنگام استفاده از جاروبرقی و همچنین سرویس و نگهداری آن رعایت برخی موارد باعث می شود از خرابی دستگاه جلوگیری شود و طول عمر آن افزایش یابد. مراقبت از دستگاه باعث می شود از خرابی های اساسی و هزینه های تعمیر جلوگیری شود. در ادامه برخی نکات ارائه شده است.

۱- نگهداری دستگاه در محل مناسب
۲- تخلیه به موقع مخزن
۳- نظافت فیلتر
۴- عدم استفاده از دستگاه در کاربرد نامناسب
۵- استفاده از تجهیزات جانبی مناسب